RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 06.12.2016, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Komunikaty

Porada prawna specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka

W poniedziałek 12 grudnia br. w siedzibie Delegatury Urzędu Marwszałkowskiego w Inowrocławiu
ul. Roosevelta 36/38, pokój nr 133 (II piętro) będzie można skorzystać z porady prawnej specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Pomoc będzie można uzyskać w godzinach od 10.00 do 16.00 osobiście bądź dzwoniąc pod numer 52 355 95 24

Jest to piąty z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w kujawsko-pomorskim. Pierwszy odbył się 4 lipca w Przedstawicielstwie Urzędu Marszakowskiego w Bydgoszczy, a drugi 16 września we Włocławku, trzeci 14 października w Toruniu, natomiast czwarty 18 listopada br. w Grudziądzu.

W przyszłym roku konsultacje będą prowadzone nadal w kolejnych miejscowościach województwa między innymi w Tucholi, Rypinie, Golubiu-Dobrzyniu. 

W trakcie dyżuru zainteresowane osoby mogą otrzymać szczegółowe informacje dotyczące praw małoletnich oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Na spotkanie z ekspertem Rzecznika Praw Dziecka zapraszamy w szczególności osoby posiadające informacje o naruszeniu praw dziecka. W trakcie dyżuru będzie można zgłosić Rzecznikowi indywidualne sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec małoletnich, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.



Opublikował: Kinga Kojro
Publikacja dnia: 06.12.2016
Podpisał: Mariusz Klimczewski
Dokument z dnia: 30.06.2016
Dokument oglądany razy: 1 130