RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 04.03.2011, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: zmiana treści

Internat

Internat OODZ Bydgoszcz: budynek internatu

Sala komputerowa

W placówce funkcjonuje 10-stanowiskowa pracownia komputerowa z podłączeniem do Internetu, z której korzystać mogą mieszkańcy internatu.

Kuchenka oraz stołówka

Internat dysponuje kuchnią oraz stołówką. Pomieszczenia te zostały wyremontowane i wyposażone w nowy sprzęt, który jest systematycznie uzupełniany.

Świetlica

Świetlica to miejsce, w którym mieszkańcy internatu mogą pograć w tenisa stołowego czy piłkarzyki. Ponadto można tam obejrzeć filmy zaproponowane przez wychowawców lub młodzież internacką czy też wiadomości.

Bilard

Posiadamy również stół do bilarda , który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Inne zajęcia sportowe

Jeśli młodzież wyraża chęć udziału w dodatkowych zajęciach sportowych organizujemy wyjścia na pobliską halę sportową, gdzie rozgrywany jest mecz piłki nożnej. Zdarzają się również zajęcia sportowe organizowane na świetlicy.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto określane również jako „Dzień Nauczyciela” podkreślające jak ważnym elementem w życiu każdego człowieka jest zdobywanie wiedzy, która pomaga osiągać sukcesy w późniejszej pracy zawodowej. Z tej właśnie okazji młodzież internacka przygotowała specjalne przedstawienie, dziękując nauczycielom za trud jaki wkładają w przekazywanie wiedzy.

Obchody Roku Fryderyka Chopina

Tak się złożyło, że w tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. W związku z tym w Polsce i na całym świecie odbywają się liczne imprezy poświęcone wielkiemu kompozytorowi, wirtuozowi i muzykowi.
My również włączyliśmy się w obchody Roku Fryderyka Chopina, organizując „Wieczór Chopinowski”, który miał na celu przybliżyć wiadomości o tym wybitnym polskim kompozytorze, artyście.

Andrzejki

Jest taka noc w roku, występująca między 29 a 30 listopada, podczas której wróżby, przepowiadanie przyszłości nie są czymś niezwykłym. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Aby podtrzymać tradycję młodzież przebywająca w internacie przygotowała specjalny andrzejkowy wieczór.

Wigilia

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym dla większości z nas. Jest to czas okazywania sobie, w sposób szczególny wzajemnej troski oraz miłości. Święta Bożego Narodzenia skłaniają również do chwili zadumy i wspomnień.

W internacie z tej właśnie okazji każdego roku organizujemy uroczystą kolację, podczas której składamy sobie życzenia oraz słuchamy kolęd.

Dzień Chłopca

Z okazji Dnia Chłopaka samorząd internatu zorganizował dyskotekę. W czasie dyskoteki dziewczyny składały życzenia i dedykowały piosenki kolegom. Wszyscy mile i wesoło bawili się przy rytmach muzyki dyskotekowej.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Dzięki współpracy ze Strażą Miejską mamy możliwość organizowania spotkań o charakterze profilaktyczno - edukacyjnym. Podczas spotkań funkcjonariusze przedstawiają interesujące zagadnienia oraz dyskutują z młodzieżą na wybrany temat. Podczas jednego z ostatnich spotkań poruszono temat: „Odpowiedzialność prawna nieletnich” – zachowania przestępcze wśród młodzieży.Opublikował: Kinga Kojro
Publikacja dnia: 04.03.2011
Podpisał: Mariola Tomaszewicz
Dokument z dnia: 07.10.2010
Dokument oglądany razy: 2 575