RSS
A A A
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

UWAGA: instrukcja korzystania z BIP jest obowiązkową stroną każdego BIP.

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądaą strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cią dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłąbienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje sią metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostąpnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):

* Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi
* Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
* Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
* Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
* Pozostałe informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostąpu do danych publicznych nie ujątych w BIP

3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwaą serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazą i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

4. Odnośnik do portalu bip.gov.pl
Pod głownym menu znajduje sią logo BIP bądące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

5. Rejestr stron usuniątych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usuniąty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniątych wraz z adnotacją o powodzie usuniącia. Uwaga: usuniąty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniątych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

6. Moduł przetargowy
Przetargi w każdej grupie wyświetlane są kolejno jeden pod drugim w pakietach po 15 (stronicowanie). Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje sią na stronie konkrentego przetargu.

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE są archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Kinga Kojro
Publikacja dnia: 09.11.2010
Podpisał: Kinga Kojro
Dokument z dnia: 07.10.2010
Dokument oglądany razy: 3 739